Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Deň otvorených dverí na GCM

Konečne sme mohli otvoriť brány nášho GCM pre záujemcov o štúdium aj fyzicky, nielen online. Tešili sme sa na vysmiate tváre budúcich študentov. Naozaj boli plné očakávania.

V očakávaní sme boli aj my, študenti zapojení do organizácie DOD a všetci pedagógovia. Nikto z nás nepredpokladal, že 11.11.2022 privítame až 250 žiakov z celého kraja. S úsmevom ich privítali sprevádzajúci študenti. Rozdelení do menších skupín mali žiaci základných škôl možnosť nakuknúť do rôznych špeciálnych učební, do podcastového štúdia, rozhlasu, telocviční aj na internát. Na každom stanovisku získali účastníci DOD indície, z ktorých zložili tajničku – GCM – best for you!
Čo sa Vám najviac páčilo na DOD? Položili sme otázku účastníkom a rodičom, ktorí ich sprevádzali. Najviac rezonovali informácie o prijímacích skúškach, ktoré sa žiaci dozvedeli od vedenia školy. Zábavné bolo stanovisko v knižnici aj DofE stanovisko v telocvični (spojené s občerstvením). Pokus s ohňom a mikroskopovanie vyhodnotili účastníci ako skvelú skúsenosť. Vidíme sa v septembri? Veríme, že áno. Tešíme sa na Vás na GCM v školskom roku 2023/24.
Napísali študentky II.B Ľudmila Václavová a Lucia Sajková

Novinky v kocke
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac
  • Chcete ešte počas základky vyskúšať, aké j... / viac