Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

A opäť sme vyhrali

Minulý školský rok sa nám podaril husársky kúsok – zisk titulu majstrov okresu v basketbale chlapcov SŠ. Keďže väčšinu družstva tvorili maturanti, tak sme vedeli, že obhájenie titulu v tomto školskom roku bude veľmi náročné. Ale my sa nikdy NEVZDÁVAME.

Tak sme hneď od septembra nastúpili cestu tréningov za obhajobou nášho titulu. Ranné vstávanie (chalani si ho vybrali dobrovoľne, aj keď to tak nevyzeralo) a buchotanie lôpt sa rozliehalo telocvičňou od skorého rána. Začínali sme, ako sa vraví, od podlahy. Niekedy nás prišiel pozrieť aj extréner Rasťo a v poslednej fáze sme si privolali na pomoc nám už známeho Igora (ďakujeme obom za cenné rady a veríme, že spolupráca bude pokračovať aj ďalej :)).

 

Termín 10.12. bol už za rohom a nám sa stále nedarili prihrávky, dribling, dvojtakt.... Na skupinové kolo sme odchádzali veľmi radostní s vedomím, že skupinu musíme vyhrať, keď sa chceme dostať do finále. Podarilo sa a vo štvrtok sme išli obhajovať titul.

Hovorí sa, že ľahšie je titul získať ako ho obhájiť. A to vám môžem potvrdiť. Samozrejme, mám asi „šťastnú“ ruku, keďže som vytiahla pre našu školu č. 3, čo pre nás znamenalo, že hráme hneď prvý zápas a to proti Golianovskému gymnáziu. Zápas bol vyrovnaný, ale pre nás s nie najšťastnejším koncom – prehrali sme 24:25. Vedeli sme, že ďalšie zápasy musíme vyhrať a môžu nám svojimi výsledkami pomôcť naši súperi. V hre proti Párovskému gymnáziu sme prišli o nášho kapitána a kľúčového hráča Dominika. Hoci odchádzal a my sme prehrávali, chalani sa zomkli a vybojovali víťazstvo, ktoré venovali Dominikovi :).

Pre nás najdôležitejší zápas bol Gymnázium Párovská ul. : Gymnázium Golianova ul. To vám bol nervák. Krásny basket, výsledok po riadnom hracom čase bol nerozhodný a začalo sa 1. predĺženie, potom 2. predĺženie a v tom sa rozhodlo – Párovce vyhrali o kôš a my sme sa mohli tešiť.

Vedeli sme, že pri zhode bodov troch družstiev sa berie do úvahy vzájomné skóre a to sme mali my najlepšie. Ale to nebol koniec - ešte nás čakal posledný zápas. Tam sme bojovali od prvej lopty a po stave 10 : 1 pre nás sa vystriedali všetci hráči. Víťazstvom sme si zabezpečili postup na krajské kolo do Levíc – 29.1.2014.

Týmto chcem poďakovať všetkým hráčom, ktorí sa o toto cenné víťazstvo pričinili :


Dominik Bisaha, Juraj Kováč, Matúš Kasáš, Jozef Ľudovít Solčanský, Marek Habrman, Adrián Duchoň, Marek Laktiš, Marek Viskup, Tomáš Ondrejka, Jozef Harag, Imrich Őszi, Tomáš Rábara

 

 

(text a foto: Mgr. Jana Mitošinková)

Novinky v kocke
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Gymnázium sv. Cyrila a Metoda pozýva žiako... / viac
  • Milí uchádzači o 4-ročné štúdium na GCM, n... / viac
  • Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium n... / viac
  • Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť... / viac
  • Hurá, postúpili sme do finále SAFI 2020 a ... / viac