Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Okresné kolo v atletike 2014

Dňa 20.5 sme sa zúčastnili okresného kola v atletike. Súťažili sme 11-ti v rôznych atletických disciplínach. Dostali sme občerstvenie a na programe boli spoločné štafety. Prvé miesto si “nezvyčajne” zaobstaralo športové gymnázium a naši chalani (Beláň, Šabík, Bujdák, Štank) si aj vďaka poctivým tréningom na hodinách TŠV získali pekné 3. miesto časom 32,22 s. Od prvého miesta ich delila necelá sekunda.

Následne začali súťaže v ostatných disciplínach. Naše nádeje sme vkladali predovšetkým do behu na 60m, kde súťažili N. Görögová (Sekunda),  J.Šabík, L. Bujdák (Tercia) a F.Farkaš, K. Košlabová (Kvarta). V rozbehoch v konkurencii 46 bežcov sa chlapcom (Bujdák, Farkaš) podarilo získať postup do finále z celkového 3. a 4 miesta časmi 8,38s a 8,39 s. Vo finále svoje časy ešte vylepšili, ale od medaily ich delilo 0,08 s. Vo finále tak obsadili úctyhodné 5. (Bujdák) a 7. (Farkaš) miesto. Katka Košlabová postúpila v konkurencií 40 bežkýň do finále zo 7. miesta časom 9,30 s, no vo finále už na konkurenciu nestačila a tak obsadila konečné 8. miesto.  

Po odbehnutej štafete a behu na 60m mal L. Bujdák ešte dosť síl, aby pre našu školu uchmatol aj 3. miesto v behu na 300m, kde sa prezentoval časom 43,21s. Ako jediný dokázal konkurovať bežcom zo ZŠ Fatranská a Športového Gymnázia. Lukáš sa tak stal naším najúspešnejším atlétom.

Veľká vďaka za úsilie však patrí aj ostatným reprezentantom. Nedá mi nespomenúť napr. D. Fronca, ktorý sa naozaj svedomito pripravoval na vrh guľou (4kg), no v silnej konkurencii nakoniec obsadil 12. miesto vynikajúcim výkonom 10,27m.

Všetky výsledky si môžete pozrieť tu.

Našu školu reprezentovali :

D. Varga, F. Farkaš, L. Görögová, K. Košlabová (Kvarta)

J. Šabík, D. Fronc, O. Beláň, L. Bujdák (Tercia)

M. Štank, D. Zahorská, N. Görögová (Sekunda)

 

(Text : Mgr. J. Votoček, D. Fronc)

Novinky v kocke
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Gymnázium sv. Cyrila a Metoda pozýva žiako... / viac
  • Milí uchádzači o 4-ročné štúdium na GCM, n... / viac
  • Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium n... / viac
  • Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť... / viac
  • Hurá, postúpili sme do finále SAFI 2020 a ... / viac