Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Divadlo Dr. Jekyll & Mr. Hide

Dňa  8.10 naše kroky smerovali na anglické predstavenie Dr. Jekyll & Mr. Hide, ktoré sa konalo v Bratislavskom Istropolise. Už v skorých ranných hodinách, v ktorých by ešte mnohí z nás len ticho snívali, nás čakal na autobusovej stanici v Nitre pristavený autobus.

Po krátko-dlhej ceste sme všetci úspešne vystúpili a zamierili k budove. Po chvíľkovom skrate, pri ktorom sme nevedeli nájsť hlavný vchod, sme už boli vo vnútri.  Nastalo čakanie, avšak napokon sa im úspešne podarilo usadiť nás do kresiel v publiku a predstavenie začalo.

Bystrými ušami sme pozorne počúvali každé jedno anglické slovíčko, ale myslím, že ani tým najlepším z nás sa nepodarilo zachytiť všetko.

 

Divadlo bolo veľmi napínavé, zábavné a určite aj poučné. Napokon, v každom z nás driemu dve osobnosti – dobrá a zlá – a je len na nás, ktorú nakoniec vypustíme na povrch. Nesmieme však zabúdať na všetkých, ktorí nám pomáhajú túto cestu osvetľovať a zabrániť pádu do tmy. Či už ich vidíme medzi nami, alebo ich cítime v srdci. To som si z predstavenia odniesla ja, ale určite si z toho každý zobral dačo svoje :)

(text: Kristína Svitačová, 3. B)

(Zdroj obrázka : www.english-theatre.cz)

 

Novinky v kocke
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Gymnázium sv. Cyrila a Metoda pozýva žiako... / viac
  • Milí uchádzači o 4-ročné štúdium na GCM, n... / viac
  • Vážení rodičia, milí uchádzači o štúdium n... / viac
  • Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť... / viac
  • Hurá, postúpili sme do finále SAFI 2020 a ... / viac