Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Angličtina trochu inak

Jedného krásneho dňa napadlo nášmu milovanému p. prof. Gurbiczovi, že nebolo by od veci, keby sme sa angličitinu učili aj trochu iným spôsobom ako vysedavánim v triede. A zavolal nás do divadla.

My, študenti septimy, sme to vrelo privítali a pridala sa k nám aj skupina kamarátov z 3.A, 3.B a kvinty. V utorok sme sa pomaly schádzali od skorého rána. Plánovaný odchod 7:20 sme samozrejme nedodržali, keďže sme museli čakať na nášho obľúbeného spolužiaka (pozdrav pre Michala Porubského), ktorý ako vždy musí meškať :) S miernym  oneskorením sme teda vyrazili - smer Zvolen. Cesta ubehla veľmi rýchlo, o zábavu sa starala najmä novovytvorená formácia kamarátov zo septimy a 3.A. Výhľady na Gýmeš v príjemnej rannej inverzii fascinovali mnohých študentov.  Ani sme sa nenazdali a boli sme na mieste. Po krátkom čakaní sme vstúpili do divadelnej sály na predstavenie Frankenstein, hrané v angličtine. Herecké výkony boli veľmi kvalitné, neraz vybuchol sálou hromadný záchvat smiechu. Niektorým sa nepáčil samotný výber hry, ktorá však bola bravúrne predvedená.

Z divadla sme bez nejakého dlhšieho rozchodu mierili k autobusu, ktorý však šokujúco nebol na mieste, kde sme ho očakávali. Po krátkej prechádzke centrom mesta Zvolen sme nasadli späť do autobusu. Cesta domov ubehla ešte rýchlejšie a naša divadelná exkurzia sa skončila. Na záver by som v mene všetkých zúčastnených chcel udeliť pochvalu p. prof. Gurbiczovi za snahu naučiť nás angličtinu za každú cenu a podporiť ho v podobných plánoch aj do budúcnosti. :) 

(text: Peter Pokrivčák, Septima; foto: http://english-theatre.cz/frankenstein.html)

Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac