Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Ako Írovi padla sánka

Jedného dňa sme si uvedomili, že naše vedomosti o Írsku sú nedostatočné. Keď nepríde Írsko k Slovákovi, musí prísť Ír na Slovensko. Veď kto iný by mohol doplniť tento nedostatok než pravý, nefalšovaný, írsky patriot – Father Patrick.

 

Maturanti to okúsili ako prví, veď by mali byť tí najskúsenejší, čo sa jazykovej stránky týka. Zažili s pátrom jednu celú vyučovaciu hodinu. Podľa overených zdrojov vám môžeme potvrdiť, že z triedy odchádzali až neuveriteľne živí a o čosi múdrejší.

Páter neotáľal a využil každú možnosť, aby mohol prezentovať svoju THE BEST COUNTRY EVER! Jeho prezentácie pohltili celú školu a každý už poznal írske „potatoes“, Guiness a iné národné špeciality. Dal nám do života štyri dôležité rady a to tieto : 1. Make „mutúra“, 2. Go to the university, 3. Travel to Ireland, 4. Find a job in Ireland.

Ani my sme sa nechceli dať zahanbiť! My druháci sme začali plánovať veľké prekvapenie, nielen pre fathra Patricka, ale aj pre mnohých profesorov, či spolužiakov. Chceli sme, aby Írovi padla sánka z krás Slovenska a veru že aj padla. Pripravili sme prezentáciu o Slovensku z každého rožka troška, zahltili pátra mnohými zaujímavými informáciami. Dokonca sa niektoré naše švárne dievky obliekli do krojov. Oktáva zatancovala folklórne tance a aj sme si zaspievali.  Šikovné ruky napiekli slovenské dobroty ako sú napríklad bryndzové halušky, lekvárové šatôčky a buchty, tvarohové koláče, lokše, kačaciu pečienku a nastala hostina.

Father Patrick neobohatil len naše mozgové bunky, ale potešil srdiečka na spoločnej svätej omši. Keďže bol práve sviatok Thanksgiving Day, v kázni poukázal na to, ako je veľmi dôležité byť v živote vďačný. Povzbudil nás nielen slovami, ale aj spevom v podobe slávneho songu „Do You Want to Built a Snowman?“

Pátrovi sme zo srdca vďační za jeho írsku návštevu a dúfame, že nebola posledná.

Galéria z návštevy pátra Patricka

(text: Barbora Štrbová, foto: Natália Žibeková, sr. Mária Zuzana, Igor Bernáth)

Novinky v kocke
  • Vážení rodičia a priaznivci našej školy! ... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  • Spojená katolícka škola, Farská 19, 949 01... / viac
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac