Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Predseda predmetovej komisie:

Mgr. Mária Zuzana Zorková

Vyučujúci katolíckeho náboženstva:
p. Peter Šabo, dp. Mgr. Jozef Šrank, 
Mgr. Dana Brezniaková, Mgr. sr. Josefa Renáta Rybanská, Mgr. sr. Mária Zuzana Zorková, Mgr. Mária Romanová, PaedDr. Patrik Haller

 

Predstavujeme Vám vyučujúcich katolíckeho náboženstva na GCM: 

 

viac

Testy na prijímacie skúšky z KNB (šk. rok 2017/2018)

 

5-ročné bilingválne štúdium

8-ročné štúdium

4-ročné štúdium 

 

Testy na prijímacie skúšky z KNB (šk. rok 2014 / 2015)


8-ročné štúdium

4-ročné štúdium

 

viac

 

Pre záujemcov o maturitnú skúšku z Katolíckeho náboženstva poskytujeme maturitné okruhy

 

viac

V stredu, 29. marca 2023, pozývame študentov na pôstnu duchovnú obnovu krátko pred Kvetnou nedeľou, ktorá je každoročne venovaná mladým a za mladých.

 

Plagát s programom nájdete tu

 

p. Peter

školský kaplán

viac

Aká bola duchovná obnova II.B začiatkom januára 2023? 

Dlhoočakávaná, energická, zábavná, hravá, obohacujúca duchovne aj sociálne, utužujúca vzťahy a vieru, prinášajúca oddych a povzbudenie v ťažkom období pred ukončením prvého polroka. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme mohli zažiť presne túto našu duchovnú obnovu. Bola proste ušitá pre nás.

 

viac

Nijak inak ako „zlatý vek“ sa nedá nazvať pôvodných 56 žiakov z vyššieho stupňa, ktorí postúpili do školského kola Biblickej olympiády. Nakoniec sme v utorok, 31. januára 2023, v aule privítali 35 účastníkov, čo je ešte stále krásne číslo. Ďakujeme všetkým usilovným čitateľom Knihy Nehemiášovej, Judit, Ester a Prvého Petrovho listu. Zároveň gratulujeme víťazom, ktorí nás budú reprezentovať na dekántnom kole:

1. Ľudmila Kováčová, V.N

2. Dominika Bezáková, III.N

3. Dorota Ducháčková, sexta 

 

viac

V rámci série Katechéz pre všetkých, ktoré začali vychádzať pred mesiacom, dávame do pozornosti najnovšiu katechézu o Biblii ako o svetovom bestselleri.

 

Nájdete ju po nemecky:

https://youtu.be/dp3zVRv8bss

 

a tiež po slovensky:

https://youtu.be/OvqQwIiV6bI

 

Nenechajte si to ujsť!

viac

V priateľskej atmosfére sa v pondelok (30.1.2023) konalo školské kolo BO pre nižší stupeň. Súťažili ôsmi žiaci v štyroch kolách. Počas celej súťaže sa body nachádzali veľmi tesne pri sebe. V závere, z dôvodu rovnakého počtu bodov, museli proti sebe zabojovať dve žiačky. Nakoniec postupujú žiačky z triedy tercia Magdaléna Romanová, Liliana Košíková, Stanislava Majerová, náhradníkom sa stala žiačka prímy Nina Rusová.

Všetci žiaci boli veľmi dobre pripravení, sme radi, že čítajú Sväté písmo. Lebo, keď čítame a uvažujeme o Svätom Písme, pripájame sa k tým verným mužom a ženám, ktorí si vzali Božie slovo k srdcu a napĺňali ho vo svojich životoch. Víťazom blahoželáme!

viac

Milí priatelia, tu si môžete stiahnuť Novénu k Božiemu milosrdenstvu, ktorá začína na Veľký piatok.

 

 

viac

Počas svätej omše na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie 8. decembra 2022 sme si obnovili zasvätenie Panne Márii, už po 31-krát. Udialo sa to pred sochou Fatimskej Panny Márie, ktorú našej škole daroval kardinál Korec.

 

Okrem iného sme na svätej omši počuli, že Panna Mária je nám daná za Matku pre tieto ťažké časy vo svete, ale aj pre naše osobné strastiplné situácie. Chce byť pri nás a pomáhať nám. Len jej to musím dovoliť. A ako sa to robí? Predovšetkým modlitbou ruženca, pretože keď sa ho modlíme, konkrétne tým vyjadrujeme, že sa jej chceme úplne zveriť. Počuli sme o tom aj v príbehu o americkom pilotovi a jeho jednotke, ktorí zakúsili moc ruženca počas štyroch rokov vojenskej služby v Druhej svetovej vojne.  

 

viac
Novinky v kocke
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac
  • Chcete ešte počas základky vyskúšať, aké j... / viac
  •  GCM a ZŠ sv. Svorada a Benedikta v Nitre ... / viac
  • Záujemcov o 5-ročné nemecké bilingválne št... / viac