Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre

Každé online-doučovanie začína o 16.00 hod. a trvá 45 minút 

Ak sa v čase online doučovania  

nemôžete z nejakého dôvodu pripojiť,  

napíšte nám na  

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. ,  

nahrávku doučovania Vám na vyžiadanie pošleme Smile  

Uveďte, o nahrávku ktorého doučovania máte záujem. 

Požiadanie nahrávky stačí napísať raz,  

nahrávky Vám budeme postupne posielať všetky.  

Študijný odbor: Gymnázium – bilingválne štúdium 5-ročné
Termíny:

streda 15.marec 2023 - zopakovanie katolíckeho náboženstva Link na pripojenie
streda 22.marec 2023 - informácie a ukážky z Testu všeobecných jazykových predpokladov Link na pripojenie

Študijný odbor: Gymnázium všeobecné 4-ročné
Termíny:

MAT: utorky: 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4. 2023 Link na pripojenie
SJL: štvrtky: 2. 3., 9.3., 16.3., 23.3., 30.3. 2023 Link na pripojenie
KNB: streda 22.marec 2023 Link na pripojenie

Študijný odbor: Gymnázium všeobecné 8-ročné
Termíny:

SJL: utorky: 7.3., 14.3., 21.3., 28.3., 4.4. 2023 Link na pripojenie
MAT: štvrtky: 2. 3., 9.3., 16.3., 23.3., 30.3. 2023 Link na pripojenie
KNB: streda: 29.3.2023 opakovanie katolíckeho náboženstva Link na pripojenie

viac

Počas dnešných písomných maturít zo slovenčiny hľadali naši tretiaci odpovede na filozofické a etické otázky. Prednášku viedol prof. Chabada z Katedry filozofie UK v Bratislave. Téma Hľadá sa dobrý človek bola spracovaná interaktívne, snáď každý študent odišiel s presvedčením, že byť dobrým človekom sa oplatí, len treba zapojiť rozum a vôľu. Poznať dobro a rozhodnúť sa konať ho. Ďakujeme, tešíme sa na zajtrajšiu filozofickú prednášku o milétskej škole.

viac

V stredu 15. marca sme na pôde našej školy privítali pána docenta Andreja Kalaša z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý si pre našich žiakov pripravil prednášku na tému Milétska škola. Vďaka nej mali žiaci možnosť bližšie spoznať bežný život, kultúru, právo a filozofické myslenie v antickom Grécku. Žiaci sa dozvedeli o individuálnych a spoločenských predpokladoch vzniku gréckej filozofie a spoznali život a dielo niektorých filozofov, ktorí patria do tejto ranej  filozofickej školy.

viac

V stredu, 29. marca 2023, pozývame študentov na pôstnu duchovnú obnovu krátko pred Kvetnou nedeľou, ktorá je každoročne venovaná mladým a za mladých.

 

Plagát s programom nájdete tu

 

p. Peter

školský kaplán

viac

V stredu 1. marca 2023 sa v aule školy zišli naši starší recitátori, aby ukázali svoje majstrovstvo v prednese poézie a prózy na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína v 4. kategórii. Z ich úst sa šírila tvorba slovenských i zahraničných autorov. Aulou zneli ukážky z diel nielen klasikov, ale aj súčasných moderných spisovateľov. Porota v zložení Mgr. Gabriela Kratochvílová, Mgr. Irena Lehocká PhD. a Mgr. Ladislav Lorincz posudzovala nielen ich prednes, ale aj vhodný výber literárneho textu.

viac

Na hodinách Umenie a Kultúra, ktoré má trieda III.N v nemeckom jazyku sa žiaci zamerali na módne trendy jednotlivých období. Každý sa zaoberal módou iného obdobia a veru každý poňal úlohu kreatívne a osobitne. Malá ochutnávka pre všetkých: má kontextovú ponuku

viac

Dňa 16.2.2023 naše gymnázium opäť otvorilo brány pre verejnosť. Tentoraz to nebol zaužívaný DOD. Záujemcom o bilingválne nemecké štúdium sme po prvýkrát ponúkli možnosť zúčastniť sa na tzv. „Schnuppertag“. Inšpirovali sme sa v nemecky hovoriacich krajinách, kde má silnú tradíciu a teší sa veľkej obľube. Tento deň na skúšku, kedy môže potencionálny žiak/hosť „pričuchnúť a nasať“ atmosféru školy, je deň vzájomného spoznávania sa medzi záujemcami o štúdium a školskou komunitou žiakov a pedagógov počas bežného školského dňa.

viac

Chcete ešte počas základky vyskúšať, aké je byť GCMákom?    Srdečne Vás pozývame. Začíname 2.3.2023 o 7:45 hod. krátkym privítaním. Každý záujemca bude zadelený do triedy. Náš tím ho bude sprevádzať do triedy, kde strávi dopoludnie. Cez veľkú prestávku Vás čaká prehliadka školy, počas ktorej je možné objaviť a preskúmať celú školu od suterénu až po podkrovie.  sa skončí ochutnávkou v našej školskej jedálni krátko po 11,00 hod.Tak sa pridaj 2.3.2023, nezabudni je nutná registácia. >> TU <<

viac

Aká bola duchovná obnova II.B začiatkom januára 2023? 

Dlhoočakávaná, energická, zábavná, hravá, obohacujúca duchovne aj sociálne, utužujúca vzťahy a vieru, prinášajúca oddych a povzbudenie v ťažkom období pred ukončením prvého polroka. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme mohli zažiť presne túto našu duchovnú obnovu. Bola proste ušitá pre nás.

 

viac
Novinky v kocke
  •   2 % z dane  podporte naše gymnázium a ... / viac
  • Výberové konanie SKŠ Nitra Vyberove_konan... / viac
  • Chcete ešte počas základky vyskúšať, aké j... / viac
  •  GCM a ZŠ sv. Svorada a Benedikta v Nitre ... / viac
  • Záujemcov o 5-ročné nemecké bilingválne št... / viac